Kakaolu Bisküvili Piramit Pasta
Kolay pratik canı soğuk ve lezzetli bir pasta çekene fırınsız enfes bir bisküvili piramit pasta bu daha önceki yedeklerinize hiç benzemiyor, mutlaka deneyin..
Kişi sayısı Hazırlık süresi
4kişilik 20dakika
Kişi sayısı Hazırlık süresi
4kişilik 20dakika
Malzemeler
Yapılışı
  1. 1 litre sütü tencereye boşaltıp orta hararetli ocakta ısıtalım kaynama noktasına geldiğinde yarım limon suyunu sıkıp sütü kestirelim, süt ve kesiği tam olarak birbirinden ayrılıp yeşil suyu ortaya çıktığında sütü tel süzgeçten geçirip süzdürün biz suyunu değil çökeleği yani pütürleri kullanacağız suyunu kullanmayacaksınız.
  2. Sütten çıkan çökeleği soğuması için bir süre bekletin, içine kremşanti koyup çırpma teliyle karıştıralım not ; krem şantiniz yoksa bir paket vanilya ve 1 çay bardağı toz şeker ile de karıştırabilirsiniz annem böyle yapardı
  3. Şeffaf streç folio ve ya temiz bir poşeti temiz bir plastik tepsiye veya saklama kabının üzerine serin (bu kap dondurucu kısmına girecek)
  4. Bisküvileri 1 su bardağı süte bir keze daldırıp hemen çıkartın , fotoğrafta görüldüğü gibi 3 sıra enine 4 sıra boyuna sırasıyla dizin tüm bisküvileri süte batırmayı unutmayın,
  5. ilk sıraya hazırlamış olduğunuz süt kesiği karışımından 2 yemek kaşığını yayarak her yerine eşit sürelim
  6. Kalan iki sıra bisküvi aynı sırayla süte batırıp dizip krema karışımını sürüp dizelim(yani 3 sıra enine , 4 sıra boyuna ve 3 sıra üstüne olacak şekilde bir dikdörtgen elde edeceğiz) 3 sıra bittikten sonra poşetin yanlarından kıvırarak kıvrım yerlerini uçtan birleştirip piramit şekli verelim poşeti saralım ve dondurucuda 2 saat beklettikten sonra buzdolabı bölümüne koyup 1 saat bekletip dilimleyerek servis edelim
  7. Dilerseniz dondurucudan çıkarttıktan sonra üzerine çikolata sosu dökebilirsiniz (bu sadece bir fikir denenmemiştir ama güzel olur )
Recipe Notes

Dilerseniz dondurucudan çıkarttıktan sonra üzerine çikolata sosu dökebilirsiniz (bu sadece bir fikir denenmemiştir ama güzel olur )

Afiyet olsun,

bisküviden pasta tarifi
bisküvili pasta tarifi