Kalamar Tava Nasıl Yapılır ?Kalamar Tava Tarifi
Dışı çıtır içi yumuşak kolay kalamar tava yapmak aslında çok basit.
Kişi sayısı Hazırlık süresi
4kişilik 30dakika
Pişirme süresi
10dakika
Kişi sayısı Hazırlık süresi
4kişilik 30dakika
Pişirme süresi
10dakika
Malzemeler
Yapılışı
  1. Kalamarları öncelikle yıkayıp suyunu süzelim , geniş ve derin bir kaseye kalamarları koyup , üzerine karbonat , pudra şekeri ve tuzu serpip varsa elimize plastik tek kullanımlık mutfak eldiveni geçirip kalamarları iyice ovalayın yoğurun , elinizle avucunuzun içine alıp sıkın.
  2. Sıkma ve ovalama süresi en az 30 dakika olmalı bu arada kalamarlar köpük köpük olacak kalamarın dış yüzeyi yumuşayıp suyunu bırakacak , bu sıvının içinde kalamarlar 2-3 saat kadar kaldıktan sonra tekrar biraz elinizle ovalayıp yoğurun.
  3. Bu işlemden sonra kalamarları asla yıkamayın su değdirmeyin tekrar suya girerse eti yeniden sertleşecektir, kalamarları makarna süzgecine koyun kalamarın köpüklerinin süzülmesini sağlayın
  4. Unu bir tabağa koyup içine tuz serpin kalamarları una bulayıp fazla ununun atılması için silkeleyin.
  5. Derin kızartma tenceresine 2-3 su bardağı sıvı yağı koyun ocağın altını açıp iyice kızdırın , unlayıp silkelenen kalamarları atıp 2 dakika sonra yağdan kevgir yardımıyla alın , kağıt havlu serdiğiniz taba alıp yağın süzülmesini sağlayın hemen ardından servis tabağına koyup , roka ve limon eşliğinde servis edin
Recipe Notes

Sponsorlar  • Bu kalamar tavanın yanına hiç bir şekilde sos istemez çünkü çok lezzetli olduğundan aramazsınız. illaki tarator sos yapacağım diyorsanız öncelikle 1 gece önceden hazırlamanız gerektiğini hatırlatıp diğer tarifim kalamar tava tarifi için tıklayın.
kalamar tava nasıl yapılır
kalamar tava tarifi
Bu güzel kalamar tavayı afiyetle tüketin ,
Afiyet şeker olsun,
Dışı Çıtır İçi Yumuşak Kalamar Tava Tarifi
Kalamar Tava Nasıl Yapılır
Yumuşak Kalamar Tava Tarifi