Ana içeriğe atla

İsteyin Gerisi Kolay

        
    Anne olmak şu dünyada yaşanan en mükemmel duygulardan biri, her şeyden önce hayatınızı sil baştan düzenlemeniz gerekiyor, kimi zaman çok zorlandığınız dönemler oluyor bu zorlukların en başında bebeğinizin size derdini anlatamaması yani konuşamaması en başında geliyor onun derdini anlamak için onun sorunlarına yanıt aramak için pek çok şey denemeniz gerekiyor ki ağlaması kesilsin derdine deva olun...
ona yetmek yeterli gelmek için hayatınıza yön vermeniz ve bebeğiniz olmadan önceki alışkanlıklarınız hayatınızdan çıkarmak zorunda kalıyorsunuz, bunları yaparken kendinizi birey olarak pasif-ize etmeniz gerekiyor ve alışkanlıklarınızı değiştirmiş olmanız size kimi zaman sıkıntılı anlar yaşatabiliyor.Ama bu sıkıntılarınızdan kurtulmanız size bağlı.. evet isteklerinizi uygulamak ve bu isteklerle bebeğinizin istekleri arasında bir köprü kurmanız gerekiyor ... bunu yaparken belki bir süre zorlanıyorsunuz ama daha sonra her şey gibi bir ritüele giriyor ..
Neler yapabilirsiniz??
    Kendimden örnek vermek gerekirse bebeğim doğmadan önce sinemaya gitmek benim için bir ritüeldi yani tekrarlanması gereken bir alışkanlık benim bebeğim şu anda 28 aylık ben hala sinemaya gidebilmiş değilim ama bu hiç film izlemiyorum anlamına gelmiyor tabi ki, zaman yaratıp ayda birde olsa bebeğim uyuduktan sonra izlediğim oluyor.. bebeğiniz doğduktan sonra geçmiş yaşamınızın rahatlığını hiçbir şekilde bulamıyorsunuz ama bu sizin hayatınızı kabusa çevirmemeli her şeyden önce kendinizle barışık olmalısınız ve en büyük dayanağınız ve yardımcınız eşiniz... eşinizin paylaşımcı ve anlayışlı olması sizin bu dönemde hem yalnız olmadığınızı hemde hayatınızın en tatlı varlığının bakımını ve gerekliliklerini paylaşmanıza olanak veriyor...

Kişisel gelişiminizi anne olarak da birey olarak de gerçekleştirmemizin en büyük yardımcılarından biride internet;
internet bu konudaki en büyük arkadaşlardan biri doğru yayınları ve yazılar bu döneminizi aktif ve yaratıcı hale getirmek için bulunmaz bir nimet belki markete gidip gazete dergi almak zor oluyor hatta çok uzun günler dışarıya çıkamadığınız bile oluyor ama internet de köşe yazıları okuyup güncel haberleri takip etmeniz markete gidip gazete, dergi almaktan çok daha rahat ve kolay belki elleriniz simsiyah olmadan o gazete ve dergi kokusunu duymadan yapıyorsunuz bunu ama eğlenceli yönünden bakmak gerekirse mesela gazete okuduktan sonra ellerinizi yıkamak zorunda kalmıyorsunuz :) ve ya dergilerin sayfalarını çevirip okumak istediğiniz şeyi bir sürü sayfa çevirerek aramak zorunda kalmıyorsunuz arama motorları bunu sizin için yapıyor zaten ve siz gündemi aktif bir biçimde sıkıntı çekmeden takip ediyorsunuz .. bebeğinizin bir sıkıntısı olduğunda bu konudaki pek çok sağlık siteleri sayfasından ne yapmanız gerektiğiyle ilgili pek çok bilgiye bir kaç kelimeyi aratarak ulaşıyorsunuz. onunla oyunlar oynamak için bilgiler onu beslemek için pek çok tarifler bulabiliyorsunuz yani özetlemek gerekirse bu dünyadaki en büyük ansiklopedi internet doğru kullanıldığında hayat kurtarıyor.
Ev hanımı ve anne olarak ayrıca birey olarak gelişiminizin sınırı yok kendinizi mutlu hissedebilmek için boş vakitlerinizi dolu dolu ve aktif olarak geçirmelisiniz hem kendinizi tatmin etme yani hayat benim için yalnızca annelik ve ev değil diyerek kendinizi tatmin etmeniz kendiniz içinde bir şey yapıyor olmanız sizin yaşam sevincinizi katlayarak arttıracak bunun yanı sıra bebeğinizi mutlu ederken de kendinizi mutlu edeceksiniz evinizde bir şeyler yapıyorken de mutlu olacaksınız demek istediğim siz mutlu olursanız size bağlı olan herkes mutlu olacak bu zincirleme reaksiyonun en başında siz varsınız bir çeşit halayın başısınız hayatınızı değiştirmek ve mutlu olabilmek için önünüze hiçbir engel ve bahane koymayın isteklerinizi farlı şekillerde yapabilirsiniz...

Bir örnek vermek istiyorum bu gün bir haber okudum bu yazı Türkiye'nin en minik gezgini ile ilgiliydi .. bu gezginimizin adı Tibet Çınar Sarıhan annesi İnci babası Soner ile dünyayı bisikletle geziyor ve sadece 2 yaşında İnci ve Soner çifti Tibet Çınar doğmadan öncede bisiklet ile seyahat etmişler ve Tibet Çınarın doğumu bu tutkularını bir kenara koymalarına engel olmamış bu maceraperest ailemiz bize isteklerimizi gerçekleştirmemize hiçbir şeyin engel olamayacağını çok güzel bir örneğini veriyorlar, kendilerine bu macera kokan dünya seyahatlerinde başarılar diliyorum, 21 Aralık ta Kral Çıplak programına konuk olacaklar izleyerek daha ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz ben kesinlikle kaçırmayacağım.

http://www.iznikyasam.com/haber-420-iki+yasindaki+iznikli+bisiklet+seyyahi...

Sonuç olarak .... İsteklerinizi gerçekleştirin ve bunun için zaman ve fırsat yaratın kendinizi geliştirin yerinizde saymayın ve asla sıradan olmayın unutmayın istedikten sonra her şey çok daha kolay..
 
Sevgiler,

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Pırasalı Börek Tarifi

Pırasalı Börek Nasıl Yapılır ? Hazır Yufkadan Gül Böreği Tarifi Pırasalı Hazır Yufka Böreği Tarifi  Hazır Yufkadan Pırasalı Börek Tarifi Merhaba ; Fark ettim de ben bayağıdır börek yapmıyormuşum, bu sene en çok tıklanan tariflerim arasında yer alan hazır yufkalı böreklerim   neticesinde anlıyorum ki biz Türkler Börek tariflerini çok seviyoruz :) Evlerimizde Böreksiz olmaz hele ki hazır yufka ile yapılan kolaycacık börekler sık sık yapılmalı yanına çay demleyerek miss gibi içilmeli , Neler vardı börek tariflerinde bir hatırlatayım ne dersiniz ?

Hazır Yufkadan Çıtır Börek Tarifi

Hazır Yufka İle Börek Hazır Yufkada Çıtır Börek Çıtır Börek Nasıl Yapılır ? Hazır Yufkadan Çıtır Börek Çıtır Börek Nasıl Yapılır ? Çıtır Börek Tarifi Bu tarifi değilde aslında başka bir tarif verecektim fakat bu tarifim o kadar güzel oldu ki bekleyemedim, beni takip edenler kızımın yemek seçme konusunda ne kadar mızmız ve aksi olduğunu bilir , Bu böreği kızım bile yedi o kadar diyorum, :) hazır yufka ile çıtır çıtır bir böreğe kim hayır derki :)

Kıslık Domates Sosu İle Domates Çorbası Tarifi

Kışlık Domates Sosundan Kolay Domates Çorbası Domates Çorbası Tarifi  Domates Çorbası Nasıl Yapılır ? Domates Çorbası Tarifi  Merhaba ; Bu çorba tarifini neden şimdiye kadar denemedim diye hayıflandım doğrusu , inanılmaz lezzet dolu oldu, daha önce düşünmüştüm domates suyu kullanmadan yani sadece kışlık domates sosuyla domates çorbası nasıl olur acaba dedim ve yaptım çokta güzel oldu , tavsiye ederim mutlaka deneyin,