Ana içeriğe atla

Saglikli Atistirmaliklar Yapalim Calve Yerfistigi Ezmesi

Calve Peanut Butter
Calve Light Yer Fıstığı Ezmesi
Calve Fıstık Ezmesi


Merhaba;
Sağlıklı atıştırmalıklar yapalım!

Yer fıstık ezmeli,bitter çikolatalı leziz muz dilimleri. Peanut butter yani yer fıstığı ezmesi, ülkemizde pek bilinmeyen ve sık tüketilmeyen bir besin.
Ancak özellikle çocuğunuz ve kendiniz için oldukça sağlıklı bir kaynak.
Sporcular için,spor sonrası tüketim ideal. İyi bir protein kaynağı.

  • 2 çorba kaşığı ortalama 7 g protein içeriyor.
  • Kolesterol, trans yağ içermiyor ve doymuş yağ oranı düşük
  • doymamış yağlardan tekli doymamış yağ oranı yüksek.
  • Güzel bir potasyum, magnezyum, demir, posa,Vitamin E ve B6 kaynağı.
  •  Zayıflamaya yardımcı.

Kulağa delice geliyor olabilir çünkü kalorisi oldukça yüksek ama miktara dikkat edilerek tüketildiğinde, oldukça doyurucu.
Şeker eklenmemiş ve sodyumu düşük olanları tercih etmeniz yerinde olacaktır.
Afiyet Olsun ;


‪#‎gercekdiyetisyen‬ ‪#‎diyettüyoları‬ ‪#‎diet‬ ‪#‎healthy‬ ‪#‎nutritions‬ ‪#‎lifespro‬ ‪#‎peanutbutter‬ ‪#‎banana‬ ‪#‎darkchocolate‬ ‪#‎diyetisyendunyası‬ ‪#‎dietician‬ ‪#‎lifestyle‬ ‪#‎snack‬ ‪#‎eatnutritions‬ ‪#‎eatright‬ ‪#‎instadiet‬

Yer fıstığı Ezmesi
Light Yer Fıstığı Ezmesi
Calve Light Yer Fıstığı Ezmesi

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Pırasalı Börek Tarifi

Pırasalı Börek Nasıl Yapılır ? Hazır Yufkadan Gül Böreği Tarifi Pırasalı Hazır Yufka Böreği Tarifi  Hazır Yufkadan Pırasalı Börek Tarifi Merhaba ; Fark ettim de ben bayağıdır börek yapmıyormuşum, bu sene en çok tıklanan tariflerim arasında yer alan hazır yufkalı böreklerim   neticesinde anlıyorum ki biz Türkler Börek tariflerini çok seviyoruz :) Evlerimizde Böreksiz olmaz hele ki hazır yufka ile yapılan kolaycacık börekler sık sık yapılmalı yanına çay demleyerek miss gibi içilmeli , Neler vardı börek tariflerinde bir hatırlatayım ne dersiniz ?

Hazır Yufkadan Çıtır Börek Tarifi

Hazır Yufka İle Börek Hazır Yufkada Çıtır Börek Çıtır Börek Nasıl Yapılır ? Hazır Yufkadan Çıtır Börek Çıtır Börek Nasıl Yapılır ? Çıtır Börek Tarifi Bu tarifi değilde aslında başka bir tarif verecektim fakat bu tarifim o kadar güzel oldu ki bekleyemedim, beni takip edenler kızımın yemek seçme konusunda ne kadar mızmız ve aksi olduğunu bilir , Bu böreği kızım bile yedi o kadar diyorum, :) hazır yufka ile çıtır çıtır bir böreğe kim hayır derki :)

Kıslık Domates Sosu İle Domates Çorbası Tarifi

Kışlık Domates Sosundan Kolay Domates Çorbası Domates Çorbası Tarifi  Domates Çorbası Nasıl Yapılır ? Domates Çorbası Tarifi  Merhaba ; Bu çorba tarifini neden şimdiye kadar denemedim diye hayıflandım doğrusu , inanılmaz lezzet dolu oldu, daha önce düşünmüştüm domates suyu kullanmadan yani sadece kışlık domates sosuyla domates çorbası nasıl olur acaba dedim ve yaptım çokta güzel oldu , tavsiye ederim mutlaka deneyin,