Ana içeriğe atla

Ara Ogunde Kuru Dut-Kuru Dut'un Faydalari

Ara Öğün İçin Ne Tüketebilirsiniz ?
Kuru Dut Nasıl Tüketilmeli
Kuru Dut Faydaları
dut-kurusu
Kuru Dut 
Merhaba ;
Ufak Ufak paylaşımlara başlamak istiyorum bundan böyle seviminaskanasi.com dayım ; Sizinle instagram hesabındaki bilgileri paylaşarak başlamak istedim; bana bu post altından ve ya DİYETİSYENİME SOR bölümünün altındaki yorum kutularından sorularınızı sorabilirsiniz, online olduğumda en kısa süre içerisinde yanıtlayacağım; beni takip etmeye devam edin.
Kuru Dutu Ara öğününde yer verirseniz;

  • Bu ikindi ara öğününde sizi kuru dutla tanıştırayım istedim ; Vitamin C, posa(12,5 g) kalsiyum,demir ve protein(10 g) içermesinin yanı sıra, antioksidanlardan antosiyanin içermesi nedeniyle anti-inflamatuar özellik göstermektedir: bu yönüyle kanser önlemede yardımcı olabilir, ayrıca şarap ve fıstık ezmesinde bulunan antioksidan olarak bilinen resveratrol içeriği ile kan basıncını düşürmeye ve kalp hastalıklarını önlemeye yardımcıdır. 
  • Bir porsiyonu 40 g (130 kcal) olarak alırsak, 10 g (59 kcal) tatlı badem içi (kavrulmamış) birlikte harika bir ara öğün elde ederiz.
  • Kan şekerini yavaş yükseltmesi sebebiyle, kilo vermede kolaylık sağlar kuru dutu ara öğün olarak tüketebileceğiniz gibi, sabah kahvaltısında yulaf kepeği ile birlikte doğal tatlandırıcı olarak da tüketmeyi deneyebilirsiniz. 
  • Birçok gronala müslinin içinde bu şekilde yer almaktadır. 
  • Yoğurt içine karıştırabilir, enfeksiyon ve iltihaplar dan korunmak için, 1 su bardağı kaynamış su ile 1 tatlı kaşığını kaynatıp süzüp içebilirsiniz.
#diyettüyoları #diet #araögün #gercekdiyetisyen #diyetisyendünyası #diyetidiyetisyenyazar #snack #driedmulberry #kuru #dut #healthy #fitspro #lifespro #antioxidants #fiber #delicious #nutritious

Sağlıklı Günler dilerim,
Diyet Uzmanı Rana Bayraktaroğlu

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Pırasalı Börek Tarifi

Pırasalı Börek Nasıl Yapılır ? Hazır Yufkadan Gül Böreği Tarifi Pırasalı Hazır Yufka Böreği Tarifi  Hazır Yufkadan Pırasalı Börek Tarifi Merhaba ; Fark ettim de ben bayağıdır börek yapmıyormuşum, bu sene en çok tıklanan tariflerim arasında yer alan hazır yufkalı böreklerim   neticesinde anlıyorum ki biz Türkler Börek tariflerini çok seviyoruz :) Evlerimizde Böreksiz olmaz hele ki hazır yufka ile yapılan kolaycacık börekler sık sık yapılmalı yanına çay demleyerek miss gibi içilmeli , Neler vardı börek tariflerinde bir hatırlatayım ne dersiniz ?

Kumkuat Reçeli - Kamkat Receli - Kumkat -

Kumkuat Reçeli Nasıl Yapılır ? Kamkat Reçeli Tarifi Kumquat Reçeli Kumquat Reçeli Merhaba ; Bu güzel reçeli geçen hafta tanıştığım Bodrum'da Turgut reiste yaşan blogger olan Oya abla 'nın hediyesi Oya abla o kadar sıcak ve samimi biri ki anlatamam; ayrıca o kadar güzel pastalar yapıyor inanamazsınız hatta bir kaç pasta resmini de paylaşmadan geçmek istemiyorum, eğer Bodrum 'daysanız ve özel bir gün için pastaya ihtiyacınız varsa mutlaka onunla iletişime geçin o güzel pastaları tatma imkanını bulup görsel bir şölen yaşayacağınıza eminim

Tencerede Hamsi Bugulama Tarifi - Hamsi Bugulama

Hamsi Buğulama Tarifi Tencerede Hamsi Buğulama Nasıl Yapılır? Hamsi Buğulama Hamsi Buğulama tarifi Merhaba; Kışın kralı başımızın tacı hamsi havaların soğumasıyla beraber tatlanıyor, hele bir de kulağına kar suyu kaçtı mı tadına doyum olmaz , bende kayın validemin bu tarifini denedim , ama biraz ekleme yaptım sonuç yine onun ellerinden çıkan hamsi kadar olmasa da nefisti , tava dışında yani kızartma yapmadan birde böyle denemeli ki besin değerleri düşmeden tüketmek gerek hamsiyi mutlaka deneyin derim,