Ana içeriğe atla

TİLKİ KUYRUĞU


İnsanlara yardım etmek güzeldir, karşılık beklemeden öylesine... ama hayata dair bir şeyler bulmadan sanki uzaktan izlercesine yavaş ve sakin.. elinizi uzattığınız insanlar güzeldir, hep güzel kalmaları için samimi olmamalısınız sadece... beklentilerse hayata dair sadece kendinizden olmalı o zaman mutlu olunur , insan kendine nankör olabilir mi ? kendini kendiyle çelişir mi ? bir gerçek var ki nankörlük tartışılabilir bir olgudur..

Uzaktan izlersen insanları aslında ne olduklarını görürsün en büyük yalansa insanın karşındakini kandırmak için kendine söylediği yalandır.. peki yalan makbulümüdür ? kimilerine göre bu gerçeklik yalan içinde saklıdır.. söyleyen kişinin kendinde yaşattığı gerçekliktir . bazı insanlar vardır onca tilki dolaşır akıllarında ne hikmetse kuyrukları da değmez birbirine , ama bir süre sonra o tilkilerin yavaş yavaş beyinlerini ufak parçalar şeklinde koparmaları an meselesi ... kopardıklarında is bir gerçeğin farkına varırlar asıl sorun kişiliklerindedir

Gerçek var olduğun sürece uçurumun başında tek başına durmaktır , o zaman akıl oyunlarına köşe kapmacalar vs.. gerek yoktur, yani dilerim insan kendi kendine yettiğinde , kendi izole dünyasında mutlu olduğu sürece beyninde 40 tilki dönen insanlarla karşılaşmak zorunda kalmaz..

NOKTA..

Yorumlar

  1. Aminn . İnşallah ..
    Güzel bir yazı emeğine , yüreğine sağlık.
    Allah iyilerin yanında olur eninde sonunda . Boşvermek lazım tilkileri. Kendi kazıdkları kuyuya düşerler. nasılsa.

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

ADSIZ SEÇİLEN YORUMLARDA İSİM BELİRTMENİZİ RİCA EDERİM.
Yorumlarınızla yazılarıma renk verdiğiniz için teşekkür ederim.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Pırasalı Börek Tarifi

Pırasalı Börek Nasıl Yapılır ? Hazır Yufkadan Gül Böreği Tarifi Pırasalı Hazır Yufka Böreği Tarifi  Hazır Yufkadan Pırasalı Börek Tarifi Merhaba ; Fark ettim de ben bayağıdır börek yapmıyormuşum, bu sene en çok tıklanan tariflerim arasında yer alan hazır yufkalı böreklerim   neticesinde anlıyorum ki biz Türkler Börek tariflerini çok seviyoruz :) Evlerimizde Böreksiz olmaz hele ki hazır yufka ile yapılan kolaycacık börekler sık sık yapılmalı yanına çay demleyerek miss gibi içilmeli , Neler vardı börek tariflerinde bir hatırlatayım ne dersiniz ?

Hazır Yufkadan Çıtır Börek Tarifi

Hazır Yufka İle Börek Hazır Yufkada Çıtır Börek Çıtır Börek Nasıl Yapılır ? Hazır Yufkadan Çıtır Börek Çıtır Börek Nasıl Yapılır ? Çıtır Börek Tarifi Bu tarifi değilde aslında başka bir tarif verecektim fakat bu tarifim o kadar güzel oldu ki bekleyemedim, beni takip edenler kızımın yemek seçme konusunda ne kadar mızmız ve aksi olduğunu bilir , Bu böreği kızım bile yedi o kadar diyorum, :) hazır yufka ile çıtır çıtır bir böreğe kim hayır derki :)

Kıslık Domates Sosu İle Domates Çorbası Tarifi

Kışlık Domates Sosundan Kolay Domates Çorbası Domates Çorbası Tarifi  Domates Çorbası Nasıl Yapılır ? Domates Çorbası Tarifi  Merhaba ; Bu çorba tarifini neden şimdiye kadar denemedim diye hayıflandım doğrusu , inanılmaz lezzet dolu oldu, daha önce düşünmüştüm domates suyu kullanmadan yani sadece kışlık domates sosuyla domates çorbası nasıl olur acaba dedim ve yaptım çokta güzel oldu , tavsiye ederim mutlaka deneyin,