Ana içeriğe atla

Bitez Dondurmacisi Bodrum

Bodrum Bitez Dondurmacısı
Bodrumda neler yenir
Bodrumda geldiğinizde mutlaka uğrayın
bitez-dondrumacısı-bodrum
Bitez Dondurmacısı Marina
Bu gün tarifi bir kenara bıraktım biraz Bodrumdan Söz etmek istedim , biraz da tatlı konuşalım hemde soğuk ama ne tatlı çok sevdiğimiz severek yediğimiz nefis dondurmadan konuşalım
Bodruma geldiğinizde Bitez'in meşhur dondurmasını duydunuz mu ?

Dün inanılmaz keyifli tadı müthiş bir dondurma yedim Bodrumda daha önce komodor havva ana kahvaltı eviydi, bir diğer mekan ise bizim keyif için gittiğimiz şen balık ve meze evimiz Komodor'du ayrıca dilerseniz Bodruma yolunuz düştüyse Bodrumda neler yapılır postumu okumadan geçmeyin
Neyse bu tadına baktığım dondurma neredeyse Häagen-Dazs kalitesine tek yakin gördüğüm dondurma diyebilirim hem el yapımı yerel dondurmacıların sahip olmadığı inanılmaz belirgin bir tada sahip ayrıca farklı tatları bir araya bu kadar güzel harmanlanmış inanın çok başarılı, eğer olur da  bayram tatilinde yolunuz Bodruma düşerse denemeden gitmeyin 2 top dondurma için 3 tl. Ödedim ben 2 ayrı tadı denedim mandalina ve bal badem uzun suredir bu denli lezzetli dondurma tattığımı  hatırlatmıyorum.
bodrum-bitez-dondrumacisi
bal badem- mandalina bombası
Nerede diye soruyorsunuz hemen yazıyorum Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde Bodrumda marinaya giden yol üzerinde star buck'si geçtikten sonra sağ tarafta kalan yol üzerine, burada dondurma yerseniz benim yazımı da okuduysanız mandalinalı olanı mutlaka seçimlerinizin arasına dahil etmeyi unutmayın.
Şimdi den afiyet seker olsun
Bu arada hemen aşağıdaki şaheser Bodrumda demirleyen nefis yatlardan bir tanesi benim olaydı davette ederdim ama :) maalesef değil bakmakla yetiniyorum :)


Bodrum Önerileri
Bodrumda Dondurma Nerede Yenir
Bodrumda Neler Yapılır ?

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Pırasalı Börek Tarifi

Pırasalı Börek Nasıl Yapılır ? Hazır Yufkadan Gül Böreği Tarifi Pırasalı Hazır Yufka Böreği Tarifi  Hazır Yufkadan Pırasalı Börek Tarifi Merhaba ; Fark ettim de ben bayağıdır börek yapmıyormuşum, bu sene en çok tıklanan tariflerim arasında yer alan hazır yufkalı böreklerim   neticesinde anlıyorum ki biz Türkler Börek tariflerini çok seviyoruz :) Evlerimizde Böreksiz olmaz hele ki hazır yufka ile yapılan kolaycacık börekler sık sık yapılmalı yanına çay demleyerek miss gibi içilmeli , Neler vardı börek tariflerinde bir hatırlatayım ne dersiniz ?

Hazır Yufkadan Çıtır Börek Tarifi

Hazır Yufka İle Börek Hazır Yufkada Çıtır Börek Çıtır Börek Nasıl Yapılır ? Hazır Yufkadan Çıtır Börek Çıtır Börek Nasıl Yapılır ? Çıtır Börek Tarifi Bu tarifi değilde aslında başka bir tarif verecektim fakat bu tarifim o kadar güzel oldu ki bekleyemedim, beni takip edenler kızımın yemek seçme konusunda ne kadar mızmız ve aksi olduğunu bilir , Bu böreği kızım bile yedi o kadar diyorum, :) hazır yufka ile çıtır çıtır bir böreğe kim hayır derki :)

Kıslık Domates Sosu İle Domates Çorbası Tarifi

Kışlık Domates Sosundan Kolay Domates Çorbası Domates Çorbası Tarifi  Domates Çorbası Nasıl Yapılır ? Domates Çorbası Tarifi  Merhaba ; Bu çorba tarifini neden şimdiye kadar denemedim diye hayıflandım doğrusu , inanılmaz lezzet dolu oldu, daha önce düşünmüştüm domates suyu kullanmadan yani sadece kışlık domates sosuyla domates çorbası nasıl olur acaba dedim ve yaptım çokta güzel oldu , tavsiye ederim mutlaka deneyin,