Ana içeriğe atla

Limonatta Bitez Bodrum - Bodrum Kahvalti - Bitez Limonatta

Bodrum Limonatta
Bodrum Bitez Limonatta 
Bodrumda Kahvaltı
Limonatta Bitez
Merhaba;
Biliyorsunuzdur belki gezip dolaşmayı eşsiz lezzetler tanıtmayı farklı ve ilginç mekanlar tanıtmayı severim ,
 Bodrum Bitez'de yeralan Limonatta'dan söz etmek istedim, Foursquare'de baktığımda Bodrumun en iyi kahvaltısında söz ediliyor. Bende bu konuda izlenimlerimi paylaşayım.
Hatırlayanlar bilir daha önce kahvaltı konusunda Havva Anayı Tanıtmıştım, lezzet, menü uyumluluğun dan söz etmiştim, Şimdi sıra Bitez'de yer alan Limonatta'da evet geçen hafta hafta sonu oradaydım, havva ananın tam aksine çok şık kahvaltılıkları hoş görünen bir görünümü var ama kahvaltıdan kasıt yalnızca şıklık mıdır ? kimilerine göre hem şıklık hem sunum hemde kalite ağır basar , kimileri lezzeti de ön planda tutar , yani seçenek eğer köy kahvaltısıysa zaten konsept icabı şıklık aranmaz yani havva ana ile limonattanın ayrımı tamda burada başlıyor, Havva ana daha çok mistik köy kahvaltısı hizmeti verirken Limonatta daha çok international kahvaltı hizmeti veriyor.
bitez-limonatta
Bodrum Bitez Limonatta
   Ara sıcaklar çok iddialı değildi masaya sıcak olarak küp patates kızartması konuldu, yaklaşık 12 kişiydik 12 kişi için 3 adet ufak patates kızartması kondu, çeşit çeşit reçeller , aslına bakarsanız fiyat ve menün çeşitliliği orantılı değildi,
   Keşke kahvaltıda sürülebilir çikolataya da yer verilseydi, kızım aç kalmayacaktı o zaman :)bence bal kaymak tarzında bir varyasyonla çeşitlendirilebilir ayrıca sıcaklar da omlet veya menemene yer verilebilir, yada sanıyorum bunlar vardı ama biz grup olduğumuz için atlanmış olabilir, ama fiyatı tam olarak ödediğimizi belirtmeden geçemeyeceğim.
Grup olarak giderseniz gideceğiniz zaman eksik gitmeyin rezervasyon yaptığınız kişi sayısı kadar ödüyorsunuz. mutlaka belirmek istiyorum bunu bu durum bizim grubun pek hoşuna gitmedi.

Bana sorarsanız mistik bir ortam arıyorsanız , yöresel lezzetleri bir kahvaltıda görmek isterim derseniz Havva ananın daha ağır basacağı kanaatindeyim, her iki mekanda da kişi başı kahvaltı 25 tl sanıyorum, havva anada biraz daha ucuz olabilir.
Ama yöresel değilde , hayvan severim, Bodrumda mandalina ağaçlarının altında kahvaltı etmeliyim, şık sunumlu tabaklarda reçele ekmeğimi sürüp de keyif yapayım derseniz Limonattayı deneyebilirsiniz. Kahvaltı sonrası mutlaka kahvenizi için şık sunumlu bir tahta tepside yanında nefis Alaçatı kurabiyesi ve lokumuyla geliyor sanırım bizim grup olarak en çok sevdiğimiz şeyde kahve sunumları oldu,

Bodrum limonattanın çok ama çok zor bulunan adresi iyice sorun derim zor bulunuyor gerçekten
Hacı Bayram Mevkii Pınari Cad. No:26 Bitez telefon numarası ; 0 539647 3885 rezervasyonsuz gitmeyin.

Bodruma gelirseniz balık ve meze yemek isterseniz mutlaka gidin dediğim Komodora güvenerek gidebilirsiniz hizmet yiyecek kalitesi mükemmel.
Şık olmasa da çok içten beklesen de beklediğine değecek lezzette ve incelikte yiyecekler ile Havva Ananın yerini de tavsiye ederim
Bodrumda neler yapılır diyorsanız bu yazımı da es geçmeyin Tıklayın , Buradan mutlaka dondurma alın
Mandalina Ağaçları Arasında kahvaltı
Bitez Bodrum Limonatta
Limonatta Bitez

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Pırasalı Börek Tarifi

Pırasalı Börek Nasıl Yapılır ? Hazır Yufkadan Gül Böreği Tarifi Pırasalı Hazır Yufka Böreği Tarifi  Hazır Yufkadan Pırasalı Börek Tarifi Merhaba ; Fark ettim de ben bayağıdır börek yapmıyormuşum, bu sene en çok tıklanan tariflerim arasında yer alan hazır yufkalı böreklerim   neticesinde anlıyorum ki biz Türkler Börek tariflerini çok seviyoruz :) Evlerimizde Böreksiz olmaz hele ki hazır yufka ile yapılan kolaycacık börekler sık sık yapılmalı yanına çay demleyerek miss gibi içilmeli , Neler vardı börek tariflerinde bir hatırlatayım ne dersiniz ?

Hazır Yufkadan Çıtır Börek Tarifi

Hazır Yufka İle Börek Hazır Yufkada Çıtır Börek Çıtır Börek Nasıl Yapılır ? Hazır Yufkadan Çıtır Börek Çıtır Börek Nasıl Yapılır ? Çıtır Börek Tarifi Bu tarifi değilde aslında başka bir tarif verecektim fakat bu tarifim o kadar güzel oldu ki bekleyemedim, beni takip edenler kızımın yemek seçme konusunda ne kadar mızmız ve aksi olduğunu bilir , Bu böreği kızım bile yedi o kadar diyorum, :) hazır yufka ile çıtır çıtır bir böreğe kim hayır derki :)

Kıslık Domates Sosu İle Domates Çorbası Tarifi

Kışlık Domates Sosundan Kolay Domates Çorbası Domates Çorbası Tarifi  Domates Çorbası Nasıl Yapılır ? Domates Çorbası Tarifi  Merhaba ; Bu çorba tarifini neden şimdiye kadar denemedim diye hayıflandım doğrusu , inanılmaz lezzet dolu oldu, daha önce düşünmüştüm domates suyu kullanmadan yani sadece kışlık domates sosuyla domates çorbası nasıl olur acaba dedim ve yaptım çokta güzel oldu , tavsiye ederim mutlaka deneyin,