Ara Ogunde Kuru Dut-Kuru Dut’un Faydalari
Ara Öğün İçin Ne Tüketebilirsiniz ?
Kuru Dut Nasıl Tüketilmeli
Kuru Dut Faydaları

dut-kurusu
Kuru Dut 

Merhaba ;
Ufak Ufak paylaşımlara başlamak istiyorum bundan böyle seviminaskanasi.com dayım ; Sizinle instagram hesabındaki bilgileri paylaşarak başlamak istedim; bana bu post altından ve ya DİYETİSYENİME SOR bölümünün altındaki yorum kutularından sorularınızı sorabilirsiniz, online olduğumda en kısa süre içerisinde yanıtlayacağım; beni takip etmeye devam edin.
Kuru Dutu Ara öğününde yer verirseniz;

    • Bu ikindi ara öğününde sizi kuru dutla tanıştırayım istedim ; Vitamin C, posa(12,5 g) kalsiyum,demir ve protein(10 g) içermesinin yanı sıra, antioksidanlardan antosiyanin içermesi nedeniyle anti-inflamatuar özellik göstermektedir: bu yönüyle kanser önlemede yardımcı olabilir, ayrıca şarap ve fıstık ezmesinde bulunan antioksidan olarak bilinen resveratrol içeriği ile kan basıncını düşürmeye ve kalp hastalıklarını önlemeye yardımcıdır.
    • Bir porsiyonu 40 g (130 kcal) olarak alırsak, 10 g (59 kcal) tatlı badem içi (kavrulmamış) birlikte harika bir ara öğün elde ederiz.

Sponsorlar

  • Kan şekerini yavaş yükseltmesi sebebiyle, kilo vermede kolaylık sağlar kuru dutu ara öğün olarak tüketebileceğiniz gibi, sabah kahvaltısında yulaf kepeği ile birlikte doğal tatlandırıcı olarak da tüketmeyi deneyebilirsiniz.
  • Birçok gronala müslinin içinde bu şekilde yer almaktadır.
  • Yoğurt içine karıştırabilir, enfeksiyon ve iltihaplar dan korunmak için, 1 su bardağı kaynamış su ile 1 tatlı kaşığını kaynatıp süzüp içebilirsiniz.
#diyettüyoları #diet #araögün #gercekdiyetisyen #diyetisyendünyası #diyetidiyetisyenyazar #snack #driedmulberry #kuru #dut #healthy #fitspro #lifespro #antioxidants #fiber #delicious #nutritious
Sağlıklı Günler dilerim,
Diyet Uzmanı Rana Bayraktaroğlu
About Kolay Yemek Tarifleri 1128 Articles
Kolay yemek tarifleri 2011 yılından beri denediği ve beğendiği yemek tariflerini, www.seviminaskanasi.com da yayınlamaktadır, Lütfen kaynak göstererek dahi bir başka web sitesinde yayınlamak istediğinizde izin alınız.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*