Ana içeriğe atla

Döküm Tavada Kestane Kebap Tarifi - Demir Döküm Tavada Kestane Tarifi

Döküm Tavada Kestane Kebap
Döküm Tavada Kestane Nasıl Pişirilir
Demir Döküm Tavada Kestane Tarifi
dokumtavada-kestane-kebap
Dokum Tavada Kestane
Merhaba;
Az önce bu enfes kestaneleri yaptım , ama önceden söyleyeyim , evde çıtır çıtır yanan sıcacık sobamız yok ama döküm tavada yaptım , inanın hiç bir farkı olmadı aslında başında soba kadar ısın masamda hatırı sayılır bir ısı miktarı söz konusuydu, ama unutmadan söyleyeyim kestanenin kalori oranı biraz yüksek olup asıl içeriği nişastadan oluşmaktadır, dikkatli tüketmekte fayda var, döküm tavayla bu güne kadar neler yaptım neler ;

  • Döküm tavada Biftek Tarifi TIKLAYIN 
  • Döküm tavada balık nasıl pişirilir TIKLAYIN
  • Döküm tavada Izgara sebze TIKLAYIN 
  • Döküm tavada ızgara Salata Tarifi TIKLAYIN
kestane kebap
Döküm Tavada Kestane Nasıl Yapılır
Demir Döküm Tavada Kestane Tarifi
  • Kestaneleri yıkayın, kestaneleri artı şeklinde bıçak yardımıyla çizik atın suya koyun , 
  • Kestaneleri suya koyup en az 1 saat suda bekletin , daha fazla olursa daha güzel olur.
  • Döküm tavayı ateşe oturtun ısınana kadar bekleyin kestaneleri dizin , arkalı önlü çevirin , bir süre sonra altını kısarak yakmadan pişirin , benim kestanelerin bazıları yanmış aman dikkat.
  • Piştiğine emin olduklarınızı alıp sırasıyla pişenleri tavadan toplayın
  • Sıcak olarak servis edin,
Not ; Evde sobanız varsa kestaneyi aynı şekilde pişirebilirsiniz 
Afiyet Olsun, 
kestane kebap
Döküm Tavada Kestane Tarifi
Demir Döküm Tavada Kestane Nasıl Pişirilir ?
Soba Olmadan Kestane Kebap Tarifi

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Pırasalı Börek Tarifi

Pırasalı Börek Nasıl Yapılır ? Hazır Yufkadan Gül Böreği Tarifi Pırasalı Hazır Yufka Böreği Tarifi  Hazır Yufkadan Pırasalı Börek Tarifi Merhaba ; Fark ettim de ben bayağıdır börek yapmıyormuşum, bu sene en çok tıklanan tariflerim arasında yer alan hazır yufkalı böreklerim   neticesinde anlıyorum ki biz Türkler Börek tariflerini çok seviyoruz :) Evlerimizde Böreksiz olmaz hele ki hazır yufka ile yapılan kolaycacık börekler sık sık yapılmalı yanına çay demleyerek miss gibi içilmeli , Neler vardı börek tariflerinde bir hatırlatayım ne dersiniz ?

Hazır Yufkadan Çıtır Börek Tarifi

Hazır Yufka İle Börek Hazır Yufkada Çıtır Börek Çıtır Börek Nasıl Yapılır ? Hazır Yufkadan Çıtır Börek Çıtır Börek Nasıl Yapılır ? Çıtır Börek Tarifi Bu tarifi değilde aslında başka bir tarif verecektim fakat bu tarifim o kadar güzel oldu ki bekleyemedim, beni takip edenler kızımın yemek seçme konusunda ne kadar mızmız ve aksi olduğunu bilir , Bu böreği kızım bile yedi o kadar diyorum, :) hazır yufka ile çıtır çıtır bir böreğe kim hayır derki :)

Kıslık Domates Sosu İle Domates Çorbası Tarifi

Kışlık Domates Sosundan Kolay Domates Çorbası Domates Çorbası Tarifi  Domates Çorbası Nasıl Yapılır ? Domates Çorbası Tarifi  Merhaba ; Bu çorba tarifini neden şimdiye kadar denemedim diye hayıflandım doğrusu , inanılmaz lezzet dolu oldu, daha önce düşünmüştüm domates suyu kullanmadan yani sadece kışlık domates sosuyla domates çorbası nasıl olur acaba dedim ve yaptım çokta güzel oldu , tavsiye ederim mutlaka deneyin,